Procházku čeká drsňák, kterému je dobře, když se může porvat

10. července 2020 07:05 - Praha

Oba zná, s jedním bydlel, druhý je Čech. Jiří Procházka se střetne ve své premiéře v UFC ze soboty na neděli s Volkanem Oezdemirem. Viktor Pešta, druhý český bojovník v této nejprestižnější organizaci MMA, se odmítl zúčastnit Švýcarovy přípravy na brněnského zápasníka. Důvod je jasný, fandí oběma. Kdo nakonec v Abú Zabí vyhraje?

Sport.cz

„S Volkanem se dlouho znám, trénovali jsme spolu, dokonce jsme spolu chvíli i bydleli. Nevím, komu fandit, komu bych to přál. Oba mám rád, ať vyhraje ten lepší," dívá se na víkendový zápas rozpolceně Pešta.

Oba mají zkušenosti. Procházka je od roku 2015 sbíral v Japonsku, kde získal a obhájil mistrovský pás polotěžké váhy v organizaci Rizin FF. Švýcar je od roku 2017 v UFC a potkal těžší soupeře než Procházka.

Jiří Procházka si poprvé vyzkoušel UFC klec v Abú Zabí

Jaroslav Hovězák

„Největší hrozbu u něj vidím, že se snaží dbát stále na důraz v kombinacích a výpadech. Je to skvělý soupeř. Určitě má více zkušeností s topovými zápasníky," uznává brněnský bojovník, který věří své přípravě, dovednostem a především hlavě.

Procházka je mladší, vyšší, má více zápasů, výher, předčasných ukončení. Jenže za pár hodin se postaví soupeři, který má být jeho dosavadním největším protivníkem v boji. Podle sázkových kanceláří je mírným favoritem Švýcar.

Procházka vs. Oezdemir   
Věk 27 let 30
Výška 193 cm 185
Váha 93 kg 93
Zápasy 30 21
Výhry 26 (23 K.O.) 17 (12 K.O.)
Porážky 3 4
Remíza 1 0
Současná série 10 výher 2
První zápas Rok 2012 2010

Pešta strávil více času s Oezdemirem a ví, že má dvě tváře. „Poznal jsem ho, když ho nikdo neznal, nebyl žádná hvězda. Znám ho z lidské stránky. Už spolu netrénujeme, ale píšeme si. Ptal se mě, jestli bych mu pomohl s přípravou, ale bylo mi to blbý. Nechci se stavět ani do jednoho rohu kluků," drží se vzadu Pešta a přidává druhý pohled na Procházkova soupeře. A ten je podstatnější.

„Řekl bych, že to je trošku větší drsňák, trochu rváč, má to v sobě. Není zlý, je fajn, ale je vidět, že když vleze do klece, je mu tam dobře a jde se porvat."

Směr UFC. Jiří Denisa Procházka s předstihem odletěl k premiérovému zápasu v nejprestižnější organizaci

Sport.cz

Rodák z Hostěradic se stane pátým českým MMA bojovníkem, který se v UFC představí. V minulosti v ní působili Karlos Vémola a Viktor Pešta, v únoru vypršela smlouva Lucii Pudilové. Stejně jako Procházka má platnou smlouvu David Dvořák, který si v březnu připsal premiérovou výhru. V Praze žije a trénuje i Uzbek Machmud Muradov, který do oktagonu nastupuje také s českou vlajkou.

lik, jab, Sport.cz

Jak dopadne premiéra Jiřího Procházky v UFC?


Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.