Rubriky:

Bojové sporty

Trilogie končí. Miočič je nejlepší těžkou váhou historie!

16. srpna 2020 08:26 - Las Vegas

Obrovskou reklamu měl tento zápas, který měl být jednoznačným vrcholem léta v UFC. Dovršení trilogie. Tenhle souboj měl napsat konečný verdikt, jestli je historicky nejlepším bojovníkem v těžké váze Daniel Cormier nebo jeho krajan Stipe Miočič. Rozhodnutím rozhodčích, a to jednoznačným, se jím stal mladší z dvojice - syn chorvatských emigrantů, sedmatřicetiletý Stipe.

 

Rodolfo Buhrer, Reuters

Píše se červenec roku 2018 a Cormier knokautuje Miočiče v prvním kole, stává se tak šampionem dvou divizí a nezpochybnitelným králem těžké váhy. Léta přibývají, dva roky uběhly jako voda a Cormier svoji pozici nedokázal obhájit.

Nejprve loni s Miočičem prohrál ve čtvrtém kole T.K.O a všem bylo jasné, že po dvou dílech tahle úžasná sága neskončí.

Vyšlo ta na srpen roku 2020, bez diváků, v Las Vegas. Cormier v 41 letech šel pravděpodobně poslední zápas kariéry, pokud by prohrál, bylo by tohle rozhodnutí ještě jistější.

Starší z dvojice se snažil, ale Miočič byl i tentokrát lepší, sice na začátku schytal dost tvrdých úderů, ke konci zápasu ale vypadal fyzicky lépe připravený a na tom se shodli i rozhodčí - tentokrát jednoznačně vyřkli všichni stejný verdikt - Miočič zvítězil 3:0.

Daniel Cormier býval skvělý zápasník ve volném stylu. Na snímku na mistrovství světa v Baku v roce 2007.

David Mdzinarishvili, Reuters

A Cormier po zápase potvrdil svůj konec. "Zajímají mě jenom tituly a teď bych titulový zápas nedostal, už nebudu pokračovat," jenom zrekapituloval to, co všichni fanoušci tušili.

"Je to pro mě zdrcující, že jsem prohrál dva ze tří zápasů této trilogie, ale musím se s tím naučit žít, tak jako jsem dokázal žít s minulou porážkou. Bojoval jsem svůj poslední životní zápas a musím říct, že to byl zatraceně dobrej zápas," zakončil dnes už legendární Cormier, kterého určitě hodně mrzelo, že se nemohl rozloučit před zaplněnou halou....

Král těžké váhy je v současnosti jediný, Stipe Miočič. A ten se ještě do důchodu rozhodně nechystá....

nov, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.