Rubriky:

Bojové sporty

Neporažený bojovník je středem pozornosti. A svět ho vidí

26. září 2020 08:35 - Praha

Israel Adesanya, neporažený zápasník MMA, který bude ze soboty na neděli obhajovat v Abú Zabí mistrovský pás organizace UFC ve střední váze. V cestě mu bude stát Paulo Costa. Také neporažený bojovník. Adesanya je bývalý kickboxer z organizace Glory. Nigérijec ale nežije jen sportem, vkročil do byznysu, svůj hlas umí použít také jako aktivista.

 

Facebook: Israel Adesanya

Šampión střední váhy UFC je extravagantní jedinec, který dokáže mluvit o technikách kickboxu, MMA, o hnutí Black Lives Matter i lidech od filmu.

„Každý chce být šampionem, ale nikdo nechce jít pět kol. Stát se šampionem, je snadné, ale pět kol není legrace. Costu patrně zastavím v dřívějších kolech. Možná si na něco naběhne, možná ho trefím naskočeným kolenem," hází do placu Nigérijec, který za osm let stihl 19 vítězných MMA zápasů. Neprohrál.

Tohle nečekal. Do Dvořáka poslali v sanitce dávku morfia. Okamžitě ho vypnula

Adesanya je úspěšný v oktagonu, navíc mu není cizí propagace, proto také prezident UFC Dana White očekává, že toto jméno navýší zájem o placený víkendový přenos, kde lze sledovat turnaj UFC 253 z ostrova Yas. Minulý víkend si mělo přenos z Las Vegas zakoupit více než milion uživatelů.

https://www.facebook.com/thelaststylebender/posts/2727988047480985

Bitva mezi Adesanyou a Costou je vidět nejvýrazněji z připravené karty bojovníků v Abú Zabí. Přitom se bude bojovat také o titul v polotěžké váze mezi Dominickem Reyesem a Janem Blachowiczem. Tento duel bude velmi zajímat Jiřího Procházku, jde o jeho potencionální soupeře do dalších bitev v americké organizaci.

Nigérijec na UFC 253 vyčnívá, je jednou z nejviditelnějších tváří světového MMA. Důkazem toho je nedávno uzavřený kontrakt s globální značkou Puma, kde má spolupracovat na vývoji sportovní obuvi.

Královská bitva neporažených. Šéf očekává zápas roku

„Tohle mi perfektně sedí, protože Puma mě přijala takového, jaký jsem. Přišli ke mně. Milují způsob, jakým dělám věci, a tak jsem řekl, ok. Podepište mě," citoval bojovníka MMA server Yahoo.

Adesanya před časem také ukázal, že se snaží řešit vážná témata a být zastáncem společenských změn. Vystoupil po smrti George Floyda na podporu hnutí Black Lives Matter.

Když ale vrátí mysl k MMA, je ve svém živlu. „Zápas s Costou je mi šitý na míru. On si myslí, že mě přejede a bude hotovo. Prosím, ať to zkusí, protože v kleci zažije tvrdé probuzení, až se po K.O. probere na zemi," má silnou a sebevědomou hlavu Adesanya.

On drží mistrovský pás, Brazilec by mu ho rád sebral, ale ceněný opasek může mít jen jeden. Kdo to bude?

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.