Živě

V Budapešti se nedočkali výhry ani další tři čeští judisté

24. října 2020 13:20 - Budapešť

Česká výprava na judistickém Grand Slamu v Budapešti se nedočkala vítězství ani ve druhém soutěžím dnu. Hned po prvních zápasech dnes turnaj skončil pro Renatu Zachovou i Ivana Petra s Jaromírem Musilem.

 

Milan Malíček, Právo

Zachová ve váze do 63 kg podlehla na ipon domácí naději a juniorské mistryni světa i Evropy z loňska Szofi Özbasové. Rovněž před limitem prohráli i oba reprezentanti v kategorii do 81 kg - Petr s Rumunem Marcelem Cerceou a Musil s Kamoliddinem Rasulovem z Uzbekistánu.

Už v pátek neuspěli v maďarské metropoli David Pulkrábek (do 60 kg) a Tomáš Binhak (do 66 kg). V neděli zkusí štěstí David Klammert a Jiří Petr ve váze do 90 kg.

Budapešťský Grand Slam je po osmiměsíční pauze prvním elitním světovým turnajem. Startu na něm se musel vzdát olympijský vítěz Lukáš Krpálek, u něhož test odhalil nákazu koronavirem.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.