Rubriky:

Bojové sporty

Judisté budou mít před olympiádou mistrovství světa i Evropy

7. ledna 2021 14:49 - Budapešť

Judisté budou mít před olympijskými hrami v Tokiu za sebou už dvě velké akce. V polovině dubna by se měl v Lisabonu uskutečnit evropský šampionát a od 6. do 13. června by mělo být v Budapešti mistrovství světa. V nově zveřejněné termínové listině mezinárodní federace IJF je naplánovaná i řada turnajů, kde budou moci judisté sbírat body do olympijského žebříčku.

 

Český svaz juda

Prvním z nich bude od pondělka Masters v Dauhá, kde se představí David Klammert v kategorii do 90 kilogramů a David Pulkrábek v šedesátce. Od února do května je zatím naplánováno pět turnajů kategorie Grand Slam. Poslední z nich se uskuteční 8. a 9. května v Paříži, která obvykle hostila nejlepší světové judisty v únoru. Kvůli koronaviru je to letos jinak.

Olympijská kvalifikace by měla vyvrcholit na mistrovství světa v Budapešti. Všechny akce jsou závislé na vývoji pandemie koronaviru. Pokud by byl příznivý, mohlo by být turnajů více. "Je tam čas a prostor, jestliže to zdravotní situace dovolí," uvedla IJF na webu.

Aktuální kalendář turnajů v judu:
11. - 13. ledna Masters Dauhá
18. - 20. února Grand Slam Tel Aviv
5. - 7. března Grand Slam Taškent
26. - 28. března Grand Slam Tbilisi
1. - 3. dubna Grand Slam Antalya
16. - 18. dubna ME Lisabon
8. - 9. května Grand Slam Paříž
6. - 13. června MS Budapešť
ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.