Velká ztráta! Vémola na Štvanici o titul bojovat nebude

12. července 2021 14:56 - Praha

Český MMA zápasník Karlos Vémola se nepředstaví na blížícím se turnaji OKTAGON 26 na pražské Štvanici. Šestatřicetiletý bojovník má utržený triceps a 24. července tak do titulového zápasu o pás střední váhy s polským veteránem Marcinem Naruszczkou nenastoupí. Promotéři ale dokázali sehnat náhradu. O prozatímní titul bude s Polákem bojovat slovenský válečník Samuel Krištofič.

 

OKTAGON MMA

Veterána UFC trápily vleklé zdravotní potíže, které mu zkomplikovaly cestu k červencové bitvě. Vémola měl za sebou vedle plánované operace ramena i léčení zánětu v lokti. „Karlos Vémola musí odstoupit ze zápasu na Štvanici. Po sérii několika zranění není nakonec kvůli utrženému tricepsu i přes veškerou snahu schopen nastoupit k titulovému duelu," uvedla na svých sociálních sítích organizace OKTAGON MMA.

Terminátor ukázal, že se nevzdává a chtěl na Štvanici nastoupit. Nakonec se ale turnaj obejde bez něj. Zisk ztraceného titulu, o který přišel vinou nenavážení limitu v minulé titulové bitvě střední váhy se Slovákem Milanem Ďatelinkou, se tak odkládá na neurčito.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Promotéři organizace OKTAGON MMA zareagovali pohotově. Štvanice o hlavní zápas večera nepřijde. Naruszczku prověří v bitvě o prozatímní titul střední váhy Slovák Krištofič. Pirát se naposledy představil před třemi týdny na turnaji OKTAGON 25 v Brně. Tehdy si bez větších potíží poradil se zápasníkem z Americké Samoy Alem Matavaem.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Je známo, že mezi Vémolou a Krištofičem to dlouhou dobu vře. Případné vítězství slovenského bojovníka by znamenalo jejich vzájemný souboj o volný titul střední váhy. Pirát je svěřencem Attily Végha, což by potenciálnímu zápasu přidalo další náboj.

Osmatřicetiletý Naruszczka si vybojoval titulovou příležitost v zápase s americkým ranařem Ericem Spicelym na konci května na turnaji OKTAGON 24. Bývalého zápasníka organizace UFC porazil Polák ve druhém kole po technickém knokautu.

Soupeř zápasníka Végha spáchal sebevraždu

mak, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.