Živě

Odložený duel Fury - Wilder se uskuteční v říjnu

15. července 2021 19:41 - Las Vegas

Boxerský souboj o titul mistra světa organizace WBC v těžké váze mezi britským obhájcem Tysonem Furym a americkým vyzyvatelem Deontayem Wilderem v Las Vegas byl odložen na 9. října. Původně se mělo boxovat 24. července, zápas však zhatil Furyho pozitivní test na koronavirus.

 

Steve Marcus, Reuters

Furymu uložil povinnost boxovat s Wilderem o obhajobu titulu rozhodčí soud v USA. Jejich první zápas v roce 2018 skončil remízou, loni v únoru Fury zvítězil technickým k.o. v sedmém kole. Prozatím tak sešlo z očekávaného britského souboje mezi Furym a šampionem WBA, IBF a WBO Anthonym Joshuou.

Sjednocovací duel Joshua - Fury, ve kterém budou ve hře pásy všech hlavních organizací, se měl uskutečnit 14. srpna v Saúdské Arábii. V plánu byla i odveta v listopadu, či prosinci.

Fury se nakazil koronavirem a o titul s Wilderem bude boxovat až na podzim

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.