Procházka bude v říjnu oficiálním náhradníkem pro titulový zápas UFC

5. srpna 2021 14:09

Nejlepší český MMA bojovník Jiří Procházka bude v říjnu oficiálním náhradníkem pro titulový zápas polotěžké váhové kategorie organizace UFC, ve kterém se utkají Polák Jan Blachowicz a Glover Teixeira z Brazílie. Osmadvacetiletý český bojovník se v následujících týdnech bude připravovat tak, aby byl nachystán v případě jakýchkoliv problémů nahradit 30. října v Abú Zabí některého z aktérů hlavního duelu akce UFC 267.

 

UFC

"Už s tím můžeme ven. Jsme oficiální náhradníci titulového zápasu, tzn. plná příprava, váha a účast na zápase," napsal Procházkův trenér a manažer Martin Karaivanov na twitteru.

Dvanáct zápasů neporažený Procházka má za sebou dva duely v organizaci UFC. V květnu impozantně v závěru druhého kola knokautoval Dominicka Reyese z USA a následně se posunul na druhé místo žebříčku své váhové kategorie v UFC. Před ním jsou jen šampion Blachowicz a jednička Teixeira. Proti jednomu z nich nyní může teoreticky nastoupit.

Procházku čeká obhajoba! Podaří se mu získat titul?

"Od září jdeme do tréninku. Jiří si teď zaslouží volno, je už v kolotoči dlouho. Pak přijede jako nový a bude nakopnutý do tréninku a začne příprava na 30. října na Abú Zabí. To je dostatečný čas, u Jiřího půjde o specifikaci na dva soupeře a je v tom zpátky," uvedl Karaivanov pro specializovaný web kaocko.cz.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.