Hvězdný boxer Pacquiao se ve 42 letech vrátil do ringu a prohrál

22. srpna 2021 09:41 - Las Vegas

Porážkou skončil pro boxerskou hvězdu Mannyho Pacquiaa návrat do ringu po dvou letech. Dvaačtyřicetiletý Filipínec prohrál v Las Vegas na body zápas ve welterové váze s Kubáncem Yordenisem Ugásem, který obhájil titul šampiona organizace WBA. Jestli bude boxovat dál, Pacquiao zatím neví.

 

Twitter

"Uvidíme. Nechte mě si nejdřív vydechnout, pak se rozhodnu. Mrzí mě, že jsem prohrál. Dělal jsem, co jsem mohl, ale nohy mi dneska nešly, takže jsem nebyl tak pohyblivý, jak bych chtěl," uvedl Pacquiao, který je na Filipínách senátorem.

Bývalý šampion, jenž získal mistrovské tituly v osmi různých váhových kategoriích, se měl původně utkat s Errolem Spencem. Zraněného Američana nakonec zastoupil pětatřicetiletý Ugás, který vyhrál u všech tří bodových rozhodčích.

Pacquiao utrpěl osmou porážku v kariéře, během níž zvítězil v 62 zápasech. Dvakrát odešel z ringu s remízou.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.