De La Hoya je s covidem v nemocnici, návrat do boxerského ringu musel odložit

4. září 2021 12:26 - Los Angeles/Praha

Bývalý boxerský šampion Oscar De La Hoya onemocněl covidem-19 a byl hospitalizován. Osmačtyřicetiletý Američan mexického původu kvůli tomu musel odložit plánovaný návrat do ringu. Někdejší držitel deseti titulů mistra světa v šesti různých váhových kategoriích se měl příští sobotu v Los Angeles utkat v exhibičním zápase s bývalým šampionem elitní organizace smíšených bojových umění UFC Brazilcem Vitorem Belfortem.

 

De La Hoya ve videu na sociální síti uvedl, že se koronavirem nakazil, přestože je očkován. "Byl jsem opatrný a takhle mě to dostalo," řekl. Poděkoval fanouškům za podporu a věří, že se v ringu ukáže ještě letos. Podle agentury Reuters existuje možnost, že by se místo něj čtyřiačtyřicetiletému Belfortovi postavil někdejší mistr světa v těžké váze Američan Evander Holyfield, kterému je 58 let.

De La Hoya naposledy boxoval soutěžní zápas v roce 2008. Olympijský vítěz z Barcelony 1992 tehdy prohrál s další filipínskou hvězdou Mannym Pacquiaem. Od roku 2014 je De La Hoya členem boxerské Síně slávy.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.