Holyfield se po deseti letech vrátí do ringu, bude boxovat s bývalou hvězdou MMA

7. září 2021 12:05 - Los Angeles

Po více než deseti letech se bývalý mistr světa v těžké váze Evander Holyfield vrátí do boxerského ringu. Devětapadesátiletý Američan nastoupí v sobotu na Floridě v exhibičním zápase proti Brazilci Vitoru Belfortovi, o 15 let mladší někdejší hvězdě smíšených bojových umění MMA. Podle agentury AFP je utkání vypsáno na osm dvouminutových kol.

 

Facebook: Evander Holyfield

S Belfortem měl původně boxovat Oscar De La Hoya. Osmačtyřicetiletý Američan, který během kariéry vybojoval deset titulů mistra světa v šesti různých váhových kategoriích, však onemocněl covidem-19.

Exhibice se měla konat v losangeleské hale Staples Center. Kalifornská sportovní komise ale odmítla zápas Holyfielda s Belfortem povolit, takže ho organizátoři narychlo přesunuli do floridského města Hollywood.

De La Hoya je s covidem v nemocnici, návrat do boxerského ringu musel odložit

Holyfield naposledy boxoval v lednu 2011 se Shermanem Williamsem z Baham. Zápas skončil bez výsledku poté, co se soupeři srazili ve třetím kole hlavami a Američan utrpěl tržnou ránu.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.