Slavný filipínský boxer Pacquiao končí, soustředí se na prezidentské volby

29. září 2021 07:17 - Manila

Slavný filipínský boxer Manny Pacquiao oznámil ve 42 letech konec kariéry. Bývalý profesionální šampion, jenž jako jediný získal mistrovské tituly v osmi různých váhových kategoriích, je ve své zemi senátorem a příští rok hodlá kandidovat v prezidentských volbách. Jeho poslední zápas v ringu skončil v srpnu porážkou na body s Kubáncem Yordenisem Ugásem.

 

Stephen R. Sylvanie, Reuters

S boxem Pacquiao končí právě proto, aby se mohl soustředit na politickou kariéru. Odchod z ringu oznámil na Facebooku ve čtrnáctiminutovém emotivním videu, v němž poděkoval milionům fanoušků a prohlásil, že box zcela změnil jeho život.

"Ale právě jsem uslyšel poslední gong. Je konec. Nikdy jsem si nemyslel, že přijde den, kdy doopravdy odložím rukavice," řekl Pacquiao.

Boxerská legenda kandiduje na prezidenta a hrozí zkorumpovaným politikům: Skončíte ve vězení!

Než se dal v roce 1995 na boxerskou dráhu, žil jako dítě na ulici. Za kariéru se mu podařilo získat jmění ve výši půl miliardy dolarů (přes deset miliard korun). Do politiky vstoupil v roce 2010, kdy byl zvolen poslancem, o šest let později se stal senátorem.

Pacquiao v kariéře vyhrál 62 zápasů, srpnová porážka byla osmá. Dvakrát jeho utkání skončilo remízou.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.