Rubriky:

Bojové sporty

Nejhorší boxer Británie? Legenda ukončila kariéru, sedm let nevyhrála

16. března 2018 18:52 - Praha

Sportovní svět nezná jen vítěze, vždy někdo musí prohrát. Nikoho porážky moc nebaví, ale občas se najdou vytrvalci, kteří věří, že to jednou zlomí a přijde vítězná vlna. Jedním z nich byl boxer Robin Deakin, který v profesionálním ringu odboxoval 55 zápasů a jen dva vyhrál. Další už nepřidá, končí s kariérou.

Od února 2007 do března 2014 prohrál všechny zápasy, bylo jich 52 v řadě. Podle webu The Sun nejhorší boxer Velké Británie ukončil kariéru, a to v jedenatřiceti letech. Svým způsobem odchází legenda, která se nikdy nevzdala. Boxer, který i přes porážky věřil, že výhry přijdou. Dočkal se jen dvakrát.

„Nemůžu tomu dát více. Oznamuji svůj odchod do důchodu poté, co jsem neuspěl a neztratil mozkové buňky. Box je bezpečný sport, ale když to děláte jako já a netrénujete, můžete být zraněni, pravděpodobně by se to stalo," řekl ke svému odchodu.

Přednost dostala rodina

V roce 2006 vyhrál svůj první zápas, poté přišlo 52 prohraných duelů. Druhá a poslední radost se dostavila v roce 2015, rok 2016 nic, loni dvě prohry a letos konec. Dá se říci, že kdo s tímto bijcem prohrál, byl smolař.

Na žebříčku boxrec.com patří Deakinovi 1984. místo, jen čtyři boxeři jsou z celého světa horší podle těchto tabulek. Prohrával, ale udržel si myšlení, je zdravý.

„Odcházím, dokud udržím hlavu nahoře. Teď se dívám do budoucnosti, chci mít rodinu a postarat se o ni. Dělal jsem to pro peníze, ale nevydělal jsem dost. Miloval jsem, když se lidi bavili, ale potřebuji si vydělávat na živobytí. Miluju sport a budu to vždycky milovat, ale do ringu už nevkročím," dodal „Rockin" Robin Deakin.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.