Korbel vypadl v 1. kole finále Pro Tour, Vacenovská postoupila

15. prosince 2006 15:48 - HONGKONG

Nejlepší český stolní tenista Petr Korbel se s finálovým turnajem Pro Tour v Hongkongu rozloučil hned v prvním kole. Na klání nejlepších šestnácti hráčů seriálu nestačil na Číňana Chou Jing-čchaa, kterému tak nevrátil porážku z posledního turnaje Pro Tour ve Varšavě. Do semifinále soutěže do jednadvaceti let naopak postoupila Iveta Vacenovská, která v závěrečném utkání skupiny porazila Saru Ramirezovou a zajistila si druhou příčku.

 

internet

Korbel po prohraném prvním setu ještě srovnal krok, ale vzápětí se Číňan dostal do vedení 2:1. Klíčový moment zápasu pak přišel ve čtvrté sadě, kterou český reprezentant ztratil v koncovce poměrem 11:13. Pátý set prohrál 6:11 a celkově 1:4 na sety.

Klíčový zápas v základní skupině se naopak vydařil dvacetileté Vacenovské. V soutěži talentovaných hráček porazila Španělku 4:1 na sety, když se dokázala prosadit v koncovkách. V sobotním semifinále ji čeká Maďarka Georgina Potaová.

Muž, dvouhra - 1. kolo:
Chou Jing-čchao (Čína) - Korbel (ČR) 4:1 (5, -9, 3, 11, 6).
Ženy do 21 let, skupina A:
Vacenovská (ČR) - Ramirezová (Šp.) 4:1 (9, 9, -6, 10, 6).

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.