Korbel vypadl v 1. kole finále Pro Tour, Vacenovská postoupila

HONGKONG

Nejlepší český stolní tenista Petr Korbel se s finálovým turnajem Pro Tour v Hongkongu rozloučil hned v prvním kole. Na klání nejlepších šestnácti hráčů seriálu nestačil na Číňana Chou Jing-čchaa, kterému tak nevrátil porážku z posledního turnaje Pro Tour ve Varšavě. Do semifinále soutěže do jednadvaceti let naopak postoupila Iveta Vacenovská, která v závěrečném utkání skupiny porazila Saru Ramirezovou a zajistila si druhou příčku.

Petr Korbel.

Korbel po prohraném prvním setu ještě srovnal krok, ale vzápětí se Číňan dostal do vedení 2:1. Klíčový moment zápasu pak přišel ve čtvrté sadě, kterou český reprezentant ztratil v koncovce poměrem 11:13. Pátý set prohrál 6:11 a celkově 1:4 na sety.

Klíčový zápas v základní skupině se naopak vydařil dvacetileté Vacenovské. V soutěži talentovaných hráček porazila Španělku 4:1 na sety, když se dokázala prosadit v koncovkách. V sobotním semifinále ji čeká Maďarka Georgina Potaová.