Živě

Tisícovky lidí živoří na baseballovém stadionu kvůli koronaviru

29. července 2020 10:55 - Manila/Praha

Na Filipínách propukla humanitární krize. Až dva tisíce pracovníků původem z místních provincií aktuálně obývají baseballový stadionu v Manile a čekají na to, až jim filipínská vláda bezplatně umožní odcestovat do svých domovů. Většina z těch, kteří přežívají v ochozech sportovního komplexu Rizal Memorial, přišla v hlavním městě kvůli pandemii koronaviru o práci. Na to, jak situace v ostrovním státu jihovýchodní Asie vypadá, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Podle oficiálních statistik už filipínské úřady čtyřem tisícovkám lidí z manilského stadionu pomohly vydat se na cestu domů. Další více než tisícovka se ale v úterý na stejném místě zaregistrovala s žádostí o pomoc.

V metropoli Filipín přišlo o práci už téměř čtyři tisíce často méně kvalifikovaných zaměstnanců. Ekonomické důsledky pandemie už ale zasáhly vice než osm tisíc lidí, kteří skrz vládní program žádají o bezplatné svozy do svých domovů.

„Opravdu už chci, abychom se dostali domů," řekl místním médiím třicetiletý kuchař Ricky Yakit, který po uzavření místní čínské restaurace přišel o veškeré zdroje obživy. „Je tu spoustu lidí na jednom místě, opravdu hrozí, že bychom tady mohli onemocnět," dodal pracovník pocházející z daleké filipínské provincie.

Bývalá středoškolská učitelka Virginia Ocierová agentuře AP sdělila, že na cestu do rodné vesnice čeká už více než deset dní, bez financí a pod improvizovaným přístřeškem na tribuně.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.