Čtyřnásobný mistr světa v cyklistické časovce Martin ukončí po MS kariéru

19. září 2021 14:44

Čtyřnásobný mistr světa v časovce Tony Martin ukončí po mistrovství světa, které dnes začíná v belgických Flandrech, kariéru. Šestatřicetiletý německý cyklista bude po dnešní časovce naposledy závodit ve středu v časovce smíšených družstev.

 

Profimedia.cz

Martin má za sebou čtrnáctiletou profesionální kariéru. V týmu Jumbo-Visma měl kontrakt platný ještě na příští sezonu, ale po Tour de France informoval vedení týmu, že nehodlá pokračovat. Prestižní etapový závod měl pro něj letos nepříjemný průběh.

Hned v první etapě narazil do kartonové cedule s povzbuzujícím vzkazem v rukou neopatrné divačky, což vedlo k hromadnému karambolu několika desítek cyklistů. Po pádu v jedenácté etapě pak skončil v sanitce a závod pro něj skončil.

Tyto události výrazně ovlivnily jeho rozhodnutí opustit profesionální peloton. "Letošní tvrdé pády mě postavily před otázku, jestli chci ještě čelit riziku, které náš sport přináší. Rozhodl jsem se, že nechci, obzvlášť když se bezpečnost závodů nezvýšila navzdory spoustě diskuzí o tratích a bariérách," řekl Martin.

Vedle světových titulů z let 2011, 2012, 2013 a 2016 má také ve sbírce stříbrnou olympijskou medaili z Londýna 2012. "Cyklistika byla dlouho velkou součástí mého života, se vzestupy a pády, s velkými úspěchy i porážkami, pády a návraty. O čem spousta mladých cyklistů sní, to jsem dokázal," uvedl.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.