Evropský pohár žokejů vyhrál v Chuchli Fresu jako druhý Ital

25. září 2021 19:47 - Praha

Antonio Fresu vyhrál sedmý ročník Evropského poháru žokejů. V pražské Chuchle Areně se stal druhým italským vítězem a navázal na krajana Cristiana Demura, který uspěl při premiéře mítinku v roce 2015. Z trojice domácích zástupců byl nejlepší devátý Jan Verner.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Fresu se z šesti bodovaných dostihů radoval dvakrát z vítězství a jednou dojel třetí, pátý, šestý a osmý. Nasbíral 24 bodů a o čtyři porazil Nizozemce Adriena de Vriese a Švéda Pera-Anderse Graberga. Čtvrtá skončila jediná žena v soutěži Švýcarka Sibylle Vogtová.

"Jsem skutečně moc rád, byl to skvělý den. Vítězství v poháru žokejů si vážím, je pro mě důležité. Určitě se pokusím znovu přijet," řekl Fresu v České televizi.

Jaroslav Linek na koni Rabbit Breath se raduje při průjezdu cílem hlavního dostihu Leram EJC Million v rámci 7. ročníku Evropského poháru žokejů.

Michal Kamaryt, ČTK

Hlavní dostih Leram EJC Million na 1400 metrů s dotací 1,2 milionu korun vyhrál stejně jako loni Slovák Jaroslav Línek, tentokrát s klisnou Rabbit Breath. "Nepočítal jsem, že vyhrajeme, ale ukázala, že asi něco umí a byla dobře nachystaná," řekl Línek.

Návrat Nagano Golda po čtyřleté pauze na české dráhy skončil třetím místem ve 43. Velké ceně českého turfu s odstupem čtyř délek za vítěznou Wellunkou právě s Fresem.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.