Capalini vyhrál finále SP moderních pětibojařů

CHIANCIANO

Český reprezentant v moderním pětiboji Libor Capalini ve středu vyhrál finále Světového poháru v italském Chiancianu. Bronzový medailista z olympijských her v Aténách nasbíral 5556 bodů, o 52 více než Maďar Viktor Horváth. Třetí skončil Sandris Sika z Lotyšska.

Libor Capalini

Třiatřicetiletý Capalini se stal prvním Čechem, jenž vyhrál finále Světového poháru, a dosáhl tak jednoho z největších úspěchů své kariéry. Na stupně vítězů dosáhl při posledním závodě SP i před dvěma lety, kdy obsadil třetí místo, v roce 2002 byl druhý.

Třetí pozice dnes Capalinimu patřila i po třech disciplínách, střelbě šermu a plavání, ale stejně jako před dvěma lety v Aténách mu k posunu výš pomohl parkur. Na rozdíl od minulého týdne, kdy na tomtéž místě v "běžném" závodě Světového poháru udělal pět chyb a skončil pátý, měl dnes jen dva dotyky a posunul se na první místo.

Na trať vyrážel se sekundovým náskokem před Sikou a především osmisekundovým před Horváthem, jenž byl podle očekávání jeho nejvážnějším soupeřem. Výborný běžec Capalini si ale náskok relativně lehce pohlídal a zkompletoval svou sbírku ve finálových závodech SP.

Vítězství po dvou letech

"Mám z toho velkou radost, protože tenhle závod se hodně cení. Navíc jsem si připsal vítězství po dvou letech," připomněl Capalini v rozhovoru se spolupracovníkem ČTK svůj triumf z MS armád v roce 2004. Elitní český reprezentant už půldruhého roku nevypadl z elitní desítky v jakémkoli závodě a sérii by rád prodloužil i v listopadu na mistrovství světa v Guatemale. "Teď si dám chvilku odpočinek a začnu se připravovat. Věřím, že je reálné mistrovství světa vyhrát. Byl bych sám proti sobě, kdybych tomu nevěřil," dodal muž, jenž má ve sbírce i zlato z mistrovství Evropy.

Další čeští reprezentanti se dnes mezi elitu neprodrali. Michal Sedlecký skončil patnáctý, Michal Michalík sedmadvacátý.

Výsledky:
1. Capalini (ČR) 5556 bodů (střelba: 1144 - šerm: 832 - plavání: 1368 - parkur: 1144 - běh: 1068), 2. Horváth (Maď.) 5504, 3. Sika (Lot.) 5480, ... 15. Sedlecký 5296 (1036 - 860 - 1236 - 1068 - 1096), 27. Michalík (oba ČR) 5052 (1108 - 860 - 1276 - 880 - 928).