Rubriky:

Cyklistika

Živě

Italka Bussiová zajela světový rekord v hodinovce

14. září 2018 16:37 - Aguascalientes

Italská cyklistka Vittoria Bussiová vytvořila světový rekord v hodinovce. Na velodromu v mexickém Aguascalientes v nadmořské výšce 1800 metrů ujela 48,007 km a překonala o 27 metrů přes dva roky staré maximum Američanky Evelyn Stevensové z Colorado Springs.

 

Twitter

Jednatřicetiletá Bussiová se snažila o rekord v hodinovce už loni. Tehdy ještě za výkonem Stevensové zaostala o 400 metrů.

Na kole závodí Italka teprve pět let. Dříve se věnovala atletice a startovala na mistrovství světa v krosu. Během studií v Oxfordu, kde získala doktorát z čisté matematiky, se dala na triatlon a později u ní zvítězilo kolo. V minulých letech startovala i v Česku v silničních závodech Tour de Feminin a Gracia Orlová.

"Když jsem se dozvěděla o rekordu v hodinovce, bylo to, jako když se zamilujete. Žádné racionální úvahy, prostě si řeknete: tohle chci," uvedla Bussiová.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.