Živě

Kulhavý počtvrté Cape Epic nevyhraje, jeho parťák Gaze odstoupil

20. března 2019 17:00 - Kapské Město

Biker Jaroslav Kulhavý nevyhraje počtvrté etapový závod dvojic na horských kolech Cape Epic v Jihoafrické republice. Jeho novozélandský parťák Sam Gaze musel před dnešní třetí etapou kvůli zranění z první etapy vzdát. Trojnásobný vítěz Kulhavý může teoreticky v závodě pokračovat jako samostatný jezdec.

 

Michal Červený

Letošní pátou Kulhavého účast na Cape Epic provází smůla od začátku. Olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z Ria měl původně obhajovat loňskou výhru s Howardem Grottsem, ale Američan onemocněl a začátkem března musel start vzdát. Kulhavý si následně našel náhradu Gaze, ten ale hned v pondělí havaroval a po pádu na hlavu přes řidítka utrpěl otřes mozku.

Úterní etapou se Gaze protrápil, s Kulhavým ztratili 28 minut na vítěze a propadli se na celkové 19. místo. Novozélanďan i tak chtěl v maratonském závodu pokračovat, ale lékaři mu start do další etapy nedoporučili.

Jaroslav Kulhavý, český biker, na Cape Epic 2019.

Michal Červený

O parťáka přišel i jiný Čech Matouš Ulman. Nejlépe tak na tom z českých bikerů je osmatřicetiletý vítěz z roku 2014 Kristian Hynek, jenž je s mladým Norem Petterem Fagerhaugem průběžně šestý. Vede německo-brazilská dvojice Manuel Fumic, Herique Avancini.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.