Živě

Hondo přiznal krevní doping a přišel o místo u švýcarského svazu

12. května 2019 21:58 - Hamburk

Bývalý německý cyklista Danilo Hondo se v rozhovoru pro televizní stanici ARD přiznal, že v minulosti vyzkoušel krevní doping. Hondo v pořadu prozradil, že v roce 2011 vyhledal pomoc německého sportovního lékaře Marka Schmidta, a manipulaci s vlastní krví označil za největší chybu svého života. Jeho zpověď ho dnes stála místo trenéra švýcarské reprezentace, vedení svazu ho s okamžitou platností propustilo.

 

Patrik Pátek

"Vzhledem k tomu, že jako trenér národního týmu ve Švýcarsku pracuju s mnoha mladými jezdci, a protože jsem v posledních letech aktivně vystupoval proti dopingu, bylo mi jasné, že s tím musím vyjít ven, abych mohl pokračovat v tom, co po skončení profesionální kariéry dělám," řekl Hondo ještě předtím, než švýcarský svaz oznámil ukončení spolupráce.

Hondo v rozhovoru prohlásil, že se nechal od lékaře přesvědčit, že krevní doping používají skoro všichni. Za pomoc pak Schmidtovi, jenž je zapleten i do dopingové aféry z letošního mistrovství světa v klasickém lyžování, zaplatil zhruba 30.000 eur.

Pětačtyřicetiletý Hondo se závoděním skončil v roce 2014, od roku 2016 spolupracoval se švýcarským svazem. Během kariéry si odpykal dvouletý trest za doping poté, co měl v roce 2005 pozitivní test na závodě Kolem Murcie.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.