Živě

Tortura odstartovala. Pacifik zmizel, Mohavská poušť otevřela pekelnou bránu

12. června 2019 13:57 - Praha/Oceanside

Český cyklistický vytrvalec Daniel Polman se v noci na středu vydal vstříc největší výzvě. V Oceanside na jihu Kalifornie odstartoval letošní ročník závodu Race Across America, během nějž účastníci absolvují s minimem odpočinku bezmála 5000 kilometrů. Polman během noci nechal Pacifik daleko za zády a blížil se k Mohavské poušti.

Traga, Sport.cz

Druhým průjezdním bodem ve městě Brawley Polman projel po půlnoci amerického času. V nohách měl 232 km, na tachometru průměrnou rychlost 28 km/h a v průběžném pořadí sólokategorie mu patřilo šesté místo. Na třetí checkpoint přijel po 380 km devátý před šestou ráno a po krátkém odpočinku pokračoval dál.

https://www.facebook.com/dandapolman/videos/816934672023972/

„Dan jede v klidu a snaží se nepřepálit začátek. Nastala krásně ochlazující noc, ve které se v poušti pojede dobře," hlásil Polmanův tým na facebooku. Před západem slunce přitom registrovali teplotu přes 40 °C.

pn, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.