Rubriky:

Cyklistika

Živě

Froome byl propuštěn z nemocnice, čeká ho rehabilitace

20. června 2019 22:13 - Saint-Étienne

Britský cyklista Chris Froome byl po těžkém pádu z minulého týdne propuštěn z nemocnice v Saint-Étienne. Čtyřnásobný vítěz Tour de France, který se po nehodě podrobil mnohahodinové operaci zlomené stehenní kosti, kyčle a lokte, byl přeložen na blíže neupřesněnou rehabilitační kliniku.

 

Instagram

"Chtěl bych všem doktorům a pečovatelům poděkovat za pomoc. Tohle je první krok na mojí dlouhé cestě k uzdravení. Bohužel ještě nemohu domů, ale moje děti mě mohou navštěvovat," vzkázal Froome na twitteru. Podle prvních odhadů ho čeká minimálně půlroční pauza a sezona pro něho skončila.

Froome se vážně zranil při projíždění trasy časovky závodu Critérium du Dauphiné. Havaroval ve vysoké rychlosti v momentu, kdy sundal ruce z řidítek, aby se vysmrkal, a poryv větru mu strhl přední kolo. Při hrozivém karambolu si zlomil stehenní kost, hrudní kost, krční obratel, loket a žebra.

Potlučený Froome je blízko titulu z Vuelty

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.