Živě

Froome byl propuštěn z nemocnice, čeká ho rehabilitace

20. června 2019 22:13 - Saint-Étienne

Britský cyklista Chris Froome byl po těžkém pádu z minulého týdne propuštěn z nemocnice v Saint-Étienne. Čtyřnásobný vítěz Tour de France, který se po nehodě podrobil mnohahodinové operaci zlomené stehenní kosti, kyčle a lokte, byl přeložen na blíže neupřesněnou rehabilitační kliniku.

 

Instagram

"Chtěl bych všem doktorům a pečovatelům poděkovat za pomoc. Tohle je první krok na mojí dlouhé cestě k uzdravení. Bohužel ještě nemohu domů, ale moje děti mě mohou navštěvovat," vzkázal Froome na twitteru. Podle prvních odhadů ho čeká minimálně půlroční pauza a sezona pro něho skončila.

Froome se vážně zranil při projíždění trasy časovky závodu Critérium du Dauphiné. Havaroval ve vysoké rychlosti v momentu, kdy sundal ruce z řidítek, aby se vysmrkal, a poryv větru mu strhl přední kolo. Při hrozivém karambolu si zlomil stehenní kost, hrudní kost, krční obratel, loket a žebra.

Potlučený Froome je blízko titulu z Vuelty

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.