Rubriky:

Cyklistika

Bevin je prvním cyklistou, který kvůli zranění vzdal letošní Tour

11. července 2019 11:58 - Colmar

Cyklista Patrick Bevin ze stáje CCC se stal první obětí letošní Tour de France. Novozélandský jezdec odstoupil před dnešní šestou etapou kvůli dvěma zlomeným žebrům. Se zraněním, které si způsobil při pádu už v úterý, ještě absolvoval středeční pátou etapu. Bolesti se ale vystupňovaly a vyšetření odhalilo dvě zlomeniny na levé straně hrudního koše.

 

Twitter

"Jak to často u zlomených žeber bývá, bolest se stupňuje druhý a třetí den po pádu, a přestože Patrick chtěl v závodě pokračovat, dnes jsme došli společně k rozhodnutí, že odstoupí, aby se mohl rychle zotavit a zaměřit se na druhou polovinu sezony," uvedl týmový lékař CCC Max Testa.

Po první horské etapě se dostal do čela Tour Ital Ciccone

sntv

Peloton Tour de France dnes čeká první horská prověrka. Trasa z Mylhúz na Planinu krásných dívek připravila pro cyklisty na 160,5 kilometrech sedm vrchařských prémií, některé pasáže v pohoří Vogézy mají sklon až 20 procent.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.