Rubriky:

Cyklistika

Štybar a Kreuziger jsou lídry českého týmu pro MS v cyklistice

16. září 2019 18:00 - Praha

Český tým na cyklistickém silničním šampionátu v britském Harrogate tvoří 19 reprezentantů. Do šestičlenné sestavy pro závod elite mužů byli nominováni jezdci z týmů WorldTour Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Petr Vakoč a Josef Černý a s nimi mistr republiky František Sisr a Jan Bárta. Černý s bronzovým medailistou z Evropských her Bártou se vedle hromadného závodu postaví i na start časovky.

 

Getty Sports

Kreuziger vloni šestým místem v hlavním závodě vybojoval historicky nejlepší výsledek v samostatné historii České republiky. "A závodníci jsou letos zdravě namotivovaní ho ještě vylepšit," uvedl v tiskové zprávě reprezentační trenér Tomáš Konečný.

"Lídrem týmu by měl být Zdeněk Štybar, ostatní se mu budou snažit co nejvíce pomoci. Trasa by mu měla vyhovovat," konstatoval Konečný a upozornil, že závody v hrabství Yorkshire budou náročné hlavně svojí extrémní délkou. Ten mužský bude měřit 280 km. "Velkou roli bude hrát také počasí, ale bude to pro všechny stejné," dodal kouč.

Klučina z hornického města si splnil sen ve vzduchu, ale bezvědomí jej nasměrovalo k triumfu na Vueltě

Na start závodu žen s hromadným startem se postaví Jarmila Machačová, Tereza Neumanová a Nikola Nosková, ženská časovka bude jako jediná kategorie bez českého obsazení.

Šampionát začne 22. září smíšenou časovkou a vyvrcholí 29. září závodem mužů elite s hromadným startem.

Nominace:
Muži elite: Jan Bárta, Josef Černý, Roman Kreuziger, František Sisr, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč.
Ženy: Jarmila Machačová, Tereza Neumanová, Nikola Nosková.
Muži do 23 let: Tomáš Bárta, Petr Kelemen, Jakub Otruba.
Junioři: Pavel Bittner, Jakub Bouček, Bruno Stoček, Jakub Ťoupalík, Mathias Vacek.
Juniorky: Kristýna Burlová, Veronika Jandová.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika