Rubriky:

Cyklistika

Vyhozený lídr Tour Rasmussen neuvažuje o konci kariéry

27. července 2007 12:09 - KODAŇ

Dánský cyklista Michael Ramussen, jenž musel z rozhodnutí svého týmu Rabobank odstoupit z pozice lídra Tour de France, neuvažuje po tomto skandálu o ukončení kariéry. Třiatřicetiletý jezdec, nad nímž se vznáší stín porušení dopingových pravidel, to řekl v pátečním vydání dánského deníku Politiken.

"Můžu všechny ubezpečit, že nehodlám ukončit svou kariéru cyklisty," uvedl Rasmussen, jenž den předtím v první reakci tvrdil, že jeho kariéra je v troskách.

Vedení nizozemské stáje ho ve středu před půlnocí odvolalo z Tour a následně propustilo za to, že údajně lhal o místě svého pobytu. Kvůli několikerému zmeškání dopingové kontroly ho týden předtím vyřadil dánský svaz z reprezentace. Navíc mu hrozí také disciplinární řízení Mezinárodní cyklistické unie (UCI), jež mu může udělit trest zákazu startu.

Jeden z nejlepších světových vrchařů však s přístupem svého nyní již bývalého týmu nesouhlasí. "Stále jsem velmi, velmi smutný. Pořád nemůžu uvěřit, co se vlastně stalo," uvedl bývalý mistr světa na horských kolech. "Není žádné tajemství, že jsem hrozně naštvaný na manažera Rabobanku Thea de Rooije. To rozhodnutí byla jeho iniciativa," dodal Ramussen. Podle jiných informací si ale stažení jezdce vyžádal přímo hlavní sponzor stáje, finanční ústav Rabobank.

"Cítím, že jsem vyhrál Tour de France..., ale to vítězství mi ukradli," řekl jezdec, jenž několik hodin před svým vyhazovem vyhrál 16. etapu a zvýšil náskok před druhým Albertem Contadorem na více než tři minuty. Radost však vystřídal vztek, když ho De Rooij vyzval, aby si sbalil své věci a opustil týmový hotel. "Vykopli mě z hotelu jako zvíře," uvedl Rasmussen pro list Berlingske Tidende.

Skandální 94. ročník Tour de France
LeMONDTour by neměla mít vítěze
KARIÉRARasmussen tvrdí, že nedopoval a jeho kariéra je v troskách
ODVOLÁNÍ LÍDRAVedoucí Rasmussen na Tour skončil, tým ho propustil
LANDISLandis se zastal Vinokurova a zaútočil na francouzskou laboratoř
MORENIItal Moreni byl na Tour pozitivně testován, Cofidis končí
NÁSILÍŠpanělskou část Tour de France provázely exploze
VINOKUROVVinokurov měl na Tour pozitivní test, Astana odstoupila
DOPINGDoping může vést k řadě zdravotních potíží, i ke smrti
SPONZORINGRabobank možná přehodnotí sponzoring cyklistiky

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika