Rubriky:

Cyklistika

Šéf stáje Rabobank kvůli kauze Rasmussen rezignoval

4. srpna 2007 08:23 - AMSTERODAM

Šéf cyklistické stáje Rabobank Theo de Rooij, který během Tour de France kvůli podezření z dopingu propustil ve žlutém trikotu jedoucího Michaela Rasmussena, rezignoval. Rozhodnutí učinil po poradě s hlavním sponzorem týmu, stejnojmennou nizozemskou bankou.

"Bylo to velmi, velmi těžké rozhodnutí. Tenhle tým je můj život, moje láska," citovala agentura AP De Rooije, který v 90. letech za Rabobank závodil a pak se stal členem jeho vedením. "Po ostudě na Tour de France si chci v klidu promyslet, kam by se měl můj život ubírat," uvedl funkcionář.

Vedení týmu zároveň pověřilo Petera Vogelzanga, bývalého šéfa policie v Utrechtu, aby vedl interní vyšetřování Rasmussenova případu. Dánský jezdec před Tour zmeškal čtyři dopingové kontroly, když nenahlásil a následně i lhal o místě své přípravy.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.