Potvrzeno. Tour de France na konci června neodstartuje

14. dubna 2020 15:35 - Paříž
(Aktualizováno: 14. dubna 2020 15:56)

Legendární Stará dáma se sklonila před koronavirem. Pořadatelé cyklistické Tour de France v úterý potvrdili, že letošní ročník kvůli pandemii čínské chřipky 27. června. Reagovali tak na pondělní projev prezidenta Emmanuela Macrona, že akce s větším počtem lidí nebude ve Francii možné pořádat nejméně do poloviny července.

 

Twitter

Kvůli celosvětové pandemii nemoci covid-19 se na začátku března zastavil sportovní svět. Odloženy byly i největší akce včetně olympijských her v Tokiu či fotbalového mistrovství Evropy, tenisový Wimbledon byl zrušen. Nyní po týdnech spekulací je jasné, že na konci června nezačne v Nice ani třítýdenní cyklistický svátek.

"Vzhledem k tomu, že je nyní nemožné, aby závod začal v plánovaném termínu, snažíme se (s Mezinárodní cyklistickou unií) najít nový termín," uvedli organizátoři.

O závodu bez diváků nechce Prudhomme slyšet

Tour se koná od roku 1903, nejela se pouze během světových válek. Již v neděli francouzský list Le Parisien informoval, že pořadatelská agentura ASO má plán B s novým termínem a "Stará dáma" by se mohla odložit o měsíc se startem 25. července.

Cyklistické týmy zatím věří tomu, že se závod podaří odjet v srpnu. Francouzský list Le Dauphiné Libéré dnes přinesl informaci, že se Tour podle nového kalendáře pojede od 29. srpna do 20. září. Tím by se ale dostala do termínové kolize s Vueltou.

Jakýkoliv náhradní plán musí nicméně schválit nejen UCI, ale hlavně francouzská vláda a zdravotničtí odborníci. Ředitel Tour Christian Prudhomme už dříve kategoricky odmítl myšlenku, že by se vrchol cyklistické sezony jel bez diváků.

Nový termín zatím nemá ani Giro d'Italia, konané tradičně v květnu. Poslední z Grand Tours španělská Vuelta se stále drží stanoveného data od 14. srpna do 6. září.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.