Rubriky:

Cyklistika

Armstrong připustil, že možná nepojede na Tour de France

14. října 2008 13:48 - ŘÍM

Americký cyklista Lance Armstrong připustil, že si není stoprocentně jistý, že při svém návratu do pelotonu bude příští rok startovat na Tour de France. Sedminásobný vítěz tohoto závodu v pondělí oznámil, že se poprvé v kariéře zúčastní Gira d'Italia, což může být jeho jediný velký závod.

"Může se stát, že Giro bude jediným třítýdenním závodem, na kterém budu startovat, protože stále jsou kolem Tour pochybnosti," řekl sedmatřicetiletý Arsmtrong dnešnímu vydání listu Gazzetta dello Sport. "Všichni víme, jak je Tour důležitá. Ale problémy, které mám s organizátory, novináři a fanoušky, mohou ohrozit mou misi - soustředit pozornost světa na boj proti rakovině," dodal slavný Texasan, jenž sám souboj s touto smrtelnou nemocí přežil.

Armstrong ukončil kariéru v roce 2005 po sedmém triumfu na Tour. Letos v září oficiálně oznámil, že se v dresu stáje Astana do profesionálního pelotonu příští rok vrátí a pokusí se "Starou dámu" vyhrát poosmé. Motivem ke comebacku mělo být právě přitáhnutí co největšího počtu lidí k problémům léčby rakoviny.

Několikaleté půtky s pořadateli

Slavný cyklista má za sebou několikaleté půtky s pořadateli ohledně podezření z dopingu, které mu předhazovali i francouzští fanoušci. Armstrong nicméně nikdy neměl pozitivní test a vždy nařčení z podvádění důrazně odmítal. Ředitel Tour Christian Prudhomme v reakci na jeho návrat uvedl, že Astanu k závodu pozve, pokud nedojde k nějakým dopingovým skandálům. Právě kvůli nim nebyl tento tým připuštěn do závodu letos.

"Doufám, že to bude mít nějaké diplomatické a mírové řešení. Než jsem ohlásil návrat, kontaktoval jsem organizátory, ale zatím jsem od nich nedostal žádnou odpověď," uvedl Armstrong. "Je možné, že by mě nepozvali? Všechno je možné, ale považuju to za neuvěřitelné, něco jako vlastní gól. V Paříži chci být, ale v klidné situaci," dodal Američan.

Slavný cyklista zahájí svůj návrat během lednového závodu Tour Down Under v Austrálii díky výjimce od Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Podle pravidel totiž musejí jezdci absolvovat její antidopingový program šest měsíců před závodem, což by Armstrong nestihl.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.