Živě

Vuelta kvůli koronaviru upraví dvě plánované portugalské etapy

9. května 2020 13:41 - Paříž

Cyklistická Vuelta v letošním roce nezavítá ani do Portugalska. Pořadatelé třetího ze závodů Grand Tours oznámili, že kvůli pandemii koronaviru upraví původně plánovanou trasu a dvě etapy, které se měly jet na portugalském území, změní. Po odložení závodu na konec října už padly i tři úvodní etapy v Nizozemsku.

 

Felix Ausin Ordonez, Reuters

Mezinárodní cyklistická unie UCI přeřadila v přepracovaném kalendáři start Vuelty ze srpna na 20. října, kde se bude překrývat se závěrem jiné Grand Tour Girem d'Italia. Původně se měly v Portugalsku jet 15. a 16. etapa Vuelty, pořadatelé pro ně nyní hledají náhradní trasy. Další zkrácení závodu už nechtějí připustit.

Hranice Španělska tak cyklisté letos při Vueltě překročí jen jednou. Devátá etapa má naplánované vyvrcholení po stoupání na obávaný Tourmalet ve Francii.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.