Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Ullrich vyhrál soud s bývalou stájí

12. listopadu 2008 15:56 - BERLÍN

Bývalý vítěz Tour de France Jan Ullrich vyhrál soud se svou bývalou stájí Coast. Tým tak musí německému cyklistovi zaplatit 340 000 eur (více než 8,6 miliónu korun), které mu dlužil na výplatách.

Šéf stáje Günther Dahms odmítal Ullrichovi peníze vyplatit, protože podle něj jezdec během působení ve stáji dopoval. Soud však dal za pravdu čtyřiatřicetiletému bývalému cyklistovi.

"Je velmi příjemné být na vítězné straně. Během působení v Coastu jsem doping ani jiné nepovolené metody nepoužíval," řekl Ullrich k období mezi lednem a březnem 2003, kdy za stáj závodil.

Vítěz Tour z roku 1997, který loni ukončil pod tlakem obvinění z dopingu kariéru, vypovídal před soudem v Düsseldorfu pod přísahou. Pokud by se v budoucnu jeho výpověď ukázala jako nepravdivá, hrozil by mu podle agentury DPA minimálně roční trest vězení.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.