Cyklista Armstrong potvrdil, že příští rok pojede Tour de France

1. prosince 2008 22:08 - TENERIFE

Americký cyklista Lance Armstrong potvrdil, že příští rok pojede Tour de France. Sedminásobný vítěz slavného závodu, který se v září vrátil k profesionální cyklistice, se tak poprvé v kariéře zúčastní v jedné sezóně Tour i Gira d'Italia.

"Jsem připraven jet pro lídra," citovala agentura AP sedmatřicetiletého Armstronga, který účast na Tour zvažoval mimo jiné kvůli obavám o svou bezpečnost. "Rozhodně mi to nezabrání v mojí práci. Ani v mém poslání," připomněl, že k cyklistice se vrátil, aby upozornil na boj s rakovinou.

Sedmatřicetiletý Armstrong sice vyhrál Tour sedmkrát, příští rok by ale kvůli nabité sestavě stáje Astana nemusel být lídrem. V kazašském týmu totiž mimo jiné závodí vítěz letošního Gira, Vuelty a loňské Tour Alberto Contador. "Všichni se řídíme zákonem, že cyklistika je týmový sport, přestože bychom chtěli vyhrát všichni," dodal Armstrong.

Americký jezdec momentálně trénuje na Kanárských ostrovech s Astanou. Prvním závodem po návratu k profesionální cyklistice pak má být Tour Down Under v Austrálii, která startuje 20. ledna.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.