Rubriky:

Cyklistika

UCI chce zvýšit cyklistovi Vinokurovovi trest za doping

22. prosince 2008 20:21 - LAUSANNE

Mezinárodní cyklistická unie UCI se odvolala k arbitrážnímu soudu CAS proti trestu za doping pro Alexandra Vinokurova. Kazašskému cyklistovi chce prodloužit původní distanc, který mu vyprší na jaře, z jednoho roku na dva.

Vinokurov byl loni při Tour de France pozitivně testován na krevní doping a kazašský svaz mu udělil roční zákaz startu místo obvyklého dvouletého. UCI se tehdy proti kratší suspendaci neodvolala, protože kapitán týmu Astana stejně ohlásil konec kariéry. Pětatřicetiletý Vinokurov ale v říjnu oznámil, že na jaře se vrátí k cyklistice, a unie proto nyní požaduje vyšší trest.

CAS podle agentury AP zatím neurčil datum slyšení. Pokud by kazašskému jezdci přidal k trestu rok navíc, mohl by Vinokurov závodit až koncem června.

Vinokurov by se mohl k cyklistice vrátit v barvách své bývalé stáje Astana, která o něj projevila zájem. Kazach by tak rozšířil hvězdnou sestavu týmu, kde působí Španěl Alberto Contador, jenž během půldruhého roku vyhrál všechny tři "Grand Tours", a nově také sedminásobný vítěz Tour de France Američan Lance Armstrong.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.