Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Piepoli přiznal, že udělal chybu, za kterou bude pykat

25. prosince 2008 17:36 - ŘÍM

Italský cyklista Leonardo Piepoli, jenž měl pozitivní dopingový test během letošní Tour de France, přiznal svou chybu. V rozhovoru pro Gazzettu dello Sport ale nechtěl jmenovat lékaře, se kterými spolupracoval.

"Udělal jsem chybu a je správné, že za ni budu platit. Nechal jsem si radit špatnými lidmi v těžkých chvílích, ale chybu jsem udělal sám," sypal si popel na hlavu.

Francouzská antidopingová laboratoř jej letos přistihla dvakrát během slavného závodu, když byl v jeho vzorcích nalezen nový prostředek krevního dopingu CERA. Za to může nyní od Italského olympijského výboru očekávat dvouletý trest, který již vyfasoval jeho týmový kolega Riccardo Ricco.

Sedmatřicetiletý Piepoli přiznal, že si aplikoval látku nitrožilně sám. "Nemá význam jmenovat konkrétní lidi, se kterými jsme spolupracoval, mnoho jich bylo již obžalováno," vypovídal před olympijským výborem cyklista.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.