Rubriky:

Cyklistika

Ve Val di Sole se nepojede SP v cross country ani MS ve foucrossu

3. června 2020 16:27 - Aigle

Kvůli obavám z šíření nemoci covid-19 se v září nepojede v italském Val di Sole závod Světového poháru v cross country horských kol. Zrušeno bylo také mistrovství světa v neolympijské disciplíně fourcross, jež se mělo v Trentinu konat ve stejném termínu.

 

Michal Červený

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) dnes uvedla, že obě akce byly odvolány na žádost organizátorů. Úřady provincie Trentino totiž kvůli šíření koronaviru zakázaly mezinárodní sportovní akce až do 15. října.

Ve Val di Sole měli bikeři v olympijském cross country závodit 11. až 13. září, mistrovství ve fourcrossu mělo programu předcházet.

Vysočina uvidí hned dva díly SP

Po zrušení italského dílu zůstaly v revidovaném kalendáři SP v cross country jen čtyři závody. Seriál odstartuje se zpožděním 4. až 6. září ve švýcarském Lenzerheide, o dva týdny se pojede ve francouzském Les Gets a mezi 29. zářím a 4. říjnem uspořádá dva závody Nové Město na Moravě. Zkrácená sezona bikerů vyvrcholí 5. až 11. října světovým šampionátem v rakouském Leongangu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.