Rubriky:

Cyklistika

Zabel definitivně ukončil kariéru dráhovým vítězstvím v Berlíně

28. ledna 2009 10:17 - BERLÍN

Německý cyklista Erik Zabel definitivně ukončil kariéru šestidenními závody dráhařů v Berlíně. Tradiční podnik navíc před 13 tisíci diváků vyhrál ve dvojici s krajanem Robertem Bartkem. Po skončení se osmatřicetiletý veterán dočkal ovací vestoje a skandování "Je jen jeden Erik Zabel".

 

/ Daniel Joubert

Berlínský rodák vyhrál během kariéry více než dvě stovky závodů na silnici a v tomto ohledu je před ním jen legendární Belgičan Eddy Merckx. Vyhlášený německý spurtér vyhrál na Tour de France 12 etap a šestkrát dovezl do cíle zelený trikot. Z jednodenních klasických závodů se mu dařilo nejvíce na Milán-San Remo, kde triumfoval čtyřikrát.

Dvojnásobný vicemistr světa zažil největší úspěchy ještě jako člen německého Telekomu, přejmenovaného později na T-Mobile. Předloni však zažíval těžké časy, když se přiznal k užívání dopingu při Tour v roce 1996. V budoucnu by měl Zabel působit jako sprinterský poradce v americké stáji Columbia a reprezentovat jednoho z výrobců kol.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.