Rubriky:

Cyklistika

Armstrong dojel v prologu Kolem Kalifornie desátý

15. února 2009 09:36 - SACRAMENTO

Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong obsadil v sobotním prologu na závodu Kolem Kalifornie desáté místo. Při svém druhém podniku v sezóně ztratil na necelých čtyřech kilometrech čtyři sekundy na nejrychlejšího Švýcara Fabiana Cancellaru.

"To je senzační, protože jsem netrénoval na výsledky jako je tento. Změnili jsme časovkářský posez a tady jsem ho mohl poprvé vyzkoušet. Takže jsem spokojený, navíc tu jsou ohromní diváci, stejně jako v Austrálii," připomněl svůj první lednový závod po svém návratu do cyklistického světa.

V pelotónu se po dvouletém trestu za doping objevil také Floyd Landis, později diskvalifikovaný vítěz Tour z roku 2006. Do prologu nastoupil i přesto, že při čtvrtečním tréninku ošklivě spadl. V cíli byl hodnocen na 90. místě se ztrátou více než dvaceti sekund na Cancellaru.

Devítidenní etapový závod pokračuje v neděli 173 kilometrů dlouhou etapou z Davisu do Santa Rosy.

Cyklistický etapový závod Kolem Kalifornie:

Prolog (3,9 km): 1. Cancellara (Švýc.) 4:32,90, 2. Leipheimer -1,2, 3. 3. Zabriskie (oba USA) -2,7, 4. Rogers (Austr.) -2,8, 5. Hushovd (Nor.) -3,1, 6. Hincapie -3,4, ...10. Armstrong (oba USA) -4,3.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.