Rubriky:

Cyklistika

Virtuální Tour pojedou i šampioni Froome, Thomas a Bernal

29. června 2020 17:45 - Paříž

Ještě před skutečnou Tour de France, která letos kvůli pandemii koronaviru odstartuje až na konci srpna, se v červenci pojede její virtuální verze. Online závodu na platformě Zwift by se měly zúčastnit největší cyklistické hvězdy včetně šampionů z minulých let Chrise Froomea, Gerainta Thomase a Egana Bernala.

 

Twitter

Virtuální Tour se pojede jako šestietapový závod během následujících tří víkendů. Je přihlášeno celkem 23 mužských týmů, z nichž drtivá většina následně absolvuje i skutečný závod.

Vedle tří hvězd ze stáje Ineos je potvrzená účast například olympijského vítěze Grega Avermeata z Belgie či cyklokrosařského šampiona Mathieu van der Poela z Nizozemska. Stáje budou moci na každou etapu vyslat jinou sestavu.

Žádný přestup! Froome podle týmového kolegy pojede Tour v dresu Ineosu

"Nedokážu si červenec bez cyklistiky představit," uvedl při ohlášení virtuální Tour de France její ředitel Christian Prudhomme. Stosedmý ročník Staré dámy měl původně odstartovat minulou sobotu v Nice, ale kvůli globální zdravotní situaci byl posunut až na 29. srpna.

ČTK

ČT sport Tour de France - 21. etapa dnes 12:00
20200920T12:00:00+0200
Tour de France - 21. etapa
Tour de France - 21. etapa
Tour de France - 21. etapa

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.