Rubriky:

Cyklistika

Světový pohár v cyklokrosu kvůli koronaviru přišel o tři závody

1. července 2020 17:51 - Aigle

Pandemie koronaviru si vynutila změny v kalendáři příštího ročníku Světového poháru v cyklokrosu, ze kterého vypadly tři závody. Seriál bude mít jedenáct dílů včetně zastávky v Táboře, kde se pojede podle plánu 15. listopadu.

 

Karel Brázdil

Tábor bude hostit druhý závod Světového poháru, i když původně měl být pátou zastávkou. Z kalendáře vypadl cyklokros v americkém Waterloo a nově zařazené závody v Dublinu a Antverpách. Všechny tři by se podle Mezinárodní cyklistické unie (UCI) měly objevit v další sezoně Světového poháru 2021/22.

Změnou je také přesunutí závodu v Zonhovenu z 25. října na 13. prosince. Světový pohár tak začne až 1. listopadu v jiném belgickém městě Overijse a vyvrcholí 24. ledna v nizozemském Hoogerheide.

"Po závodech na silnici a horských kolech jsme mohli zveřejnit další důležitou součást kalendáře UCI, což je dobré znamení pro závodníky i všechny zúčastněné. Jako u všech akcí, záležet bude na zdravotní situaci v jednotlivých pořadatelských zemích," uvedl šéf UCI David Lappartient.

Upravený kalendář Světového poháru v cyklokrosu 2020/21:
1. listopadu: Overijse (Belg.),
15. listopadu: Tábor,
22. listopadu: Koksijde (Belg.),
29. listopadu: Besancon (Fr.),
6. prosince: Wachtebeke (Belg.),
13. prosince: Zonhoven (Belg.),
20. prosince: Namur (Belg.),
27. prosince: Diegem (Belg.),
3. ledna: Hulst (Niz.),
17. listopadu: Villars (Švýc.),
24. ledna: Hoogerheide (Niz.).
ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.