Rubriky:

Cyklistika

Na závod 500+1 kolo přijede do Brna i mistr světa Kaňkovský

3. července 2020 10:03 - Brno

Kvalitní konkurence se sejde v příštím týdnu na tradičním etapovém závodě dráhových cyklistů 500+1 kolo na brněnském velodromu. Na Velkou cenu Zemako se organizátorům z Favoritu podařilo zajistit jedno z nejsilnějších obsazení v novodobé historii.

 

facebook Jiřího Janoška, Facebook

Po dlouhé době si na brněnské dráze zazávodí dráhový mistr světa Alois Kaňkovský, v současnosti především vynikající silničář v hradeckém týmu Elkov-Kasper. Mistr světa v omniu z roku 2007 vyhrál brněnský závod v roce 2013, nyní sedmatřicetiletý cyklista poměří své dráhařské kvality v souboji s obhájcem loňského prvenství Italem Matteem Donegou.

Vedle tuzemské špičky, kterou bude reprezentovat i další vynikající cyklista s bohatými dráhovými zkušenostmi František Sisr, přijedou závodníci z dalších pěti evropských zemí.

Závod je rozdělen do pěti etap, v každé se jede 100 kol, což na brněnském velodromu představuje vzdálenost 40 km. V úterý a ve středu dráhaři absolvují po dvou etapách, vrcholem bude poslední čtvrteční etapa na 100+1 kolo. V rámci Velké ceny se pojedou i závody žen a mládežnických kategorií.

Program Velké ceny Zemako na velodromu v Brně-Pisárkách:
Úterý 7. července:
15:00/18:40 první a druhá etapa.
Středa 8. července:
13:00/18:35 třetí a čtvrtá etapa.
Čtvrtek 9. července:
15:30 pátá etapa.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.