Živě

Sportovní hvězdy Kolumbie vyprovázel na cestu do Evropy prezident

20. července 2020 09:14 - Bogotá

Hvězdy kolumbijského sportu v čele se silničními cyklisty Eganem Bernalem a Nairem Quintanou či dvojnásobnou olympijskou vítězkou v BMX Marianou Pajónovou se v neděli vydaly charterovým letem do Evropy. Více než stovka sportovců a jejich doprovodu po čtyřměsíční koronavirové pauze odletěla na starý kontinent k soutěžím a přípravě na odložené olympijské hry v Tokiu.

 

Handout, Reuters

Charterový let z Bogoty do Madridu zajistila kolumbijská vláda a sportovce přišel vyprovodit i prezident této jihoamerické země Iván Duque. Mezinárodní lety z a do Kolumbie byly kvůli koronavirové pandemii zastaveny 23. března a jejich zákaz trvá do konce srpna. Vzhledem k tomu, že 29. srpna začíná cyklistická Tour de France, dostali profesionální sportovci výjimku a mohli se vydat do Evropy.

V rámci "sportovního letu", jak přesun nazvala kolumbijská média, opustili zemi vedle úřadujícího šampiona Tour Bernala a bývalého šampiona Gira a Vuelty Quintany také cyklisté Rigoberto Urán, Miguel Ángel López či Fernando Gaviria. Další sporty zastupovala olympijská medailistka v judu Yuri Alvearová nebo fotbalový trenér reprezentace SAE Jorge Luis Pinto.

Po příletu do Madridu se Kolumbijci vydají vlastní cestou. Například Bernal absolvuje závěrečnou přípravu na obhajobu vítězství na Tour v Andoře, Nairo Quintana a jeho bratr Dáyer budou mít základnu ve Francii.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.