Cyklistické Giro odstartuje 16 km dlouhou časovkou na Sicílii

24. července 2020 12:51 - Řím/Praha

Odložené Giro d'Italia odstartuje 3. října na Sicílii časovkou jednotlivců o délce 16 km z města Monreale do Palerma. Informaci, o které se v minulých týdnech spekulovalo, dnes potvrdili organizátoři 103. ročníku slavného cyklistického závodu.

 

Twitter

Na Sicílii se pojedou úvodní čtyři etapy Gira. Už v třetí den čeká cyklisty první výstup, etapa skončí ve výšce 1775 m na stále činné sopce Etně. Před přesunem na pevninskou část Itálie se na největším ostrově ve Středozemním moři pojede 4. etapa z Catanie do Villafranca Tirrena.

Giro mělo původně začít 9. května v Budapešti, přičemž v Maďarsku se měly jet celkem tři etapy. Kvůli pandemii koronaviru byl závod odložen a v novém termínu se bude krýt s Vueltou, jež začne 20. října. Giro skončí o pět dnů později. Jako první z trojice nejprestižnějších třítýdenních závodů se letos pojede Tour de France, přeložena byla na 29. srpna až 20. září.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.