Rubriky:

Cyklistika

Osmdesátiletá babička dopovala! Trestu neunikla

21. srpna 2020 15:43 - New York

Dopingová kuriozita! Načapali osmdesátiletou veteránku. A taky ji potrestali. Americká antidopingová agentura (USADA) na jeden rok diskvalifikovala osmdesátiletou cyklistiku Barbaru Gicquelovou za pozitivní dopingový nález na zakázaný metyltestosteron.

 

@ facebook Barbara Gicquelová

Závodnice přišla o výsledky od roku 2015 včetně loňského rekordu ve sprintu na 500 m v kategorii 75-79 let.

Gisquelová nijak netajila, že věděla o tom, že její léky na odstranění problémů po menopauze zakázaný anabolický steroid obsahují. Také proto požádala o zápis na seznam sportovců, kteří mají povoleno užívat léčivo se zakázanou substancí pro terapeutické účely. USADA však žádost zamítla, protože zdraví sportovce nevyžaduje nevyhnutné použití metyltestosteronu.

Sportovci budou za rekreační drogy pykat maximálně tři měsíce

Tabletky cyklistika konzumovala dále. "Myslela jsem si, že vzhledem k nízkým dávkám a věku to nebudou posuzovat tak přísně," řekla pro americké média Gisquelová, která se cyklistice závodně začala výrazněji věnovat až jako sedmapadesátiletá.

Ruská atletika zaplatila s pomocí ministerstva pokutu za doping

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.