Rubriky:

Cyklistika

Bikeři Hynek se Stoškem obsadili na Swiss Epic třetí místo

24. srpna 2020 10:49 - Graubünden

Bikeři Kristián Hynek a Martin Stošek skončili třetí v závodu horských kol Swiss Epic. V dnešní závěrečné páté etapě české dvojici nevyšel plánovaný útok na druhou příčku a dojeli na šestém místě, což bylo jejich nejhorší umístění ve Švýcarsku. Čtvrtou dílčí výhru slavili domácí favoriti Nino Schurter s Larsem Forsterem, kteří suverénně vyhráli.

 

Červený Michal, ČTK

"V prvním kopci jsem se necítil stoprocentně a bylo mi jasné, že na žádné útočení to není. Na vrchu prvního kopce jsme měli pětadvacet vteřin zásek, bylo těžké se motivovat k heroickému výkonu," konstatoval Hynek pro ČTK. "Dokončili jsme tak, abychom si tu poslední etapu užili," dodal.

"Jelo se o druhé místo, protože Nino i jeho parťák byli neporazitelní. Měli dokonalou technickou vyspělost a byli fantasticky fyzicky připravení. Neumím si představit, kdo by je na domácím hřišti porazil," uvedl Hynek.

Hrozně jsem si titul přál. Myslím, že ho chce mít každý, litoval Štybar

Se Stoškem byli nakonec jediní, kteří dokázali Schurterovi s Fosterem jeden etapový vavřín sebrat. "Jsme moc spokojení. Maximálně. Jediní, kteří dokázali kromě Nina vyhrát etapu. K tomu další dvě pódiová umístění. Takže třikrát na stupních z pěti dnů, nemůžeme být nenažraní," vypočítal.

V konečném pořadí dnes narostla jejich ztráta na vítěze na 16:46 minuty. Za druhými Italy Fabianem Rabensteinerem a Samuelem Porrem zaostali o více než šest minut.

Jan Vastl, který jel ve dvojici s dalším Švýcarem Fabianem Gigerem, uhájil celkové deváté místo. Karla Štěpánová se Švýcarkou Lindou Indergandovou skončily v soutěži žen páté.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.