Start Tour de France se uskuteční téměř s vyloučením veřejnosti

27. srpna 2020 17:14 - Nice

Kvůli stoupajícímu počtu nakažených koronavirem zpřísnily francouzské úřady opatření na víkendový start odloženého 107. ročníku cyklistické Tour de France. Úvodní dvě etapy v Nice a jeho okolí se tak uskuteční téměř s vyloučením veřejnosti.

 

Gian Mattia D'Alberto, ČTK/AP

Dnes to oznámil Bernard Gonzalez, prefekt departementu Alpes-Maritimes. Tento region zařadil dnes francouzský premiér společně 18 dalšími oblastmi do takzvané červené zóny, kde je zvýšené riziko nákazy.

K opatřením na první dvě etapy patří zákaz parkování aut v horských průsmycích, kam se budou fanoušci moci dostat jen pěšky nebo na kole. Budou muset mít ochranu úst. Na to, aby se lidé příliš nesdružovali, bude dohlížet policie. Omezeno bude i dnešní slavnostní představení týmů, kapacita bude snížena ze 1750 na 1000 diváků.

Tragické následky hororového pádu: 130 stehů v obličeji, v ústech zůstal jediný zub

Tour de France začíná v Nice v sobotu, původně se měla jet o dva měsíce dřív. Závodu se zúčastní i Češi Roman Kreuziger a Jan Hirt.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.