Rubriky:

Cyklistika

Parádní úspěch. Bittner je juniorským vicemistrem Evropy

28. srpna 2020 14:18 - Praha
(Aktualizováno: 28. srpna 2020 17:35)

Cyklista Pavel Bittner se stal juniorským vicemistrem Evropy v silničním závodě. Na šampionátu ve francouzském Plouay předčil sedmnáctiletého jezdce po 109 kilometrech ve fotofiniši jen Dán Kasper Andersen. O milimetry třetí byl Belgičan Arnaud de Lie. V závodě juniorek obsadila Kristýna Burlová osmé místo.

 

Profimedia.cz

Česká výprava má ve Francii díky mladým jezdcům kompletní medailovou sbírku. V časovce získal titul další junior Mathias Vacek, v silničním závodě kategorie do 23 let skončil ve čtvrtek třetí Vojtěch Řepa.

Bittner v pondělí při Vackově triumfu obsadil sedmé místo v časovce. Tentokrát se v závěru deštivého závodu prosadil v hromadném spurtu na stupně vítězů. První tři jezdci proťali čáru prakticky současně a o pořadí rozhodla až cílová fotografie. Vacek dokončil závod na konci vedoucí skupiny na 32. místě.

Cyklista Vacek vyhrál na ME časovku juniorů, Bárta dojel devátý

"Pavel uspěl i přesto, že čtyři kola před cílem, když se to do kopce rozjelo, měl defekt a půl kola mu trvalo, než se dotáhl zpět. Měl to složité, ale dokázal to a závěr si pak kluci hlídali," uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný. "Ve stoupání vepředu vždy zůstalo tak deset, dvanáct lidí a my jsme tam vždy byli ve dvou. V závěru Mathias rozjel spurt pro Pavla, dovedl jej na dvoustovku a pak to bylo na něm. Titul mu unikl snad o dva milimetry. Oba však potvrdili, že jsou absolutní světová špička," ocenil juniory Konečný.

Burlová umístěním v desítce vylepšila výsledek z jízdy proti chronometru, v níž skončila čtrnáctá. Cílem bezmála sedmdesátikilometrového závodu projela ve stejném čase jako vítězná Italka Eleonora Camilla Gasparriniová.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice v Plouay (Francie):
Junioři (109,2 km):
1. Andersen (Dán.) 2:38:28
2. Bittner (ČR)
3. De Lie (Belg.) oba stejný čas
...32. Vacek (ČR) -3
Juniorky (68,25 km):
1. Gasparriniová (It.) 1:54:22
2. Vanihoveová
3. De Clercqová (obě Belg.)
...8. Burlová (ČR) všechny stejný čas.
smíšená družstva - štafeta (54,6 km)
1. Německo (Brennauerová, Kleinová, Krögerová, Heidemann, Hessmann, Wolf) 1:14:14
2. Švýcarsko -24
3. Itálie -2:33
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.