Rubriky:

Cyklistika

Cyklisté se radují. O světový šampionát nakonec nepřijdou

29. srpna 2020 10:52 - Nice

Cyklisté letos nepřijdou o mistrovství světa na silnici. Šéf mezinárodní unie UCI David Lappartient uvedl, že se chystá náhradní šampionát poté, co švýcarští pořadatelé tento měsíc odřekli MS v Aigle a Martigny kvůli opatřením proti šíření koronaviru.

 

"Mistrovství světa letos bude, uskuteční se ve stejném termínu (20. až 27. září). Rozhodnutí padne 1. září," řekl Lappartient novinářům v Nice před startem Tour de France. O tom, kde by se mohlo mistrovství světa konat, mluvit nechtěl.

Závodní trať však podle něj musí být podobná té původní, která by vyhovovala vrchařům. "Vznesl jsem požadavek, aby byla trať náročná. Pro některé jezdce bylo mistrovství světa důležitým cílem," uvedl šéf UCI.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.