Francie jásá! Druhou etapu Tour de France ovládl Alaphilippe a svlékl ze žlutého Kristoffa

Nice

Francie jásá! Kopcovitou druhou, 186 kilometrů dlouhou, etapu 107. ročníku cyklistické Tour de France se startem i cílem v Nice vyhrál po závěrečném spurtu domácí závodník Julian Alaphilippe. Svléknul tak vítěze úvodní etapy Nora Alexandera Kristoffa ze žlutého dresu, v němž v loňském ročníku "Staré dámy" jezdil 14 dnů.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 2. etapy cyklistické Tour de FranceVideo: sntv

Páté vítězství na Tour v kariéře věnoval emotivní Alaphilippe památce svého otce, jenž zemřel koncem července.

Osmadvacetiletý Francouz vyhrál v cílové rovince spurt tříčlenné skupinky uprchlíků. Sám se oddělil od hlavní skupiny 13 km před cílem, poté ho dojeli Švýcar Marc Hirschi a Brit Adam Yates.

Mapa druhé etapy 107. ročníku cyklistické Tour de France.

Alaphilippe nastoupil zhruba 200 metrů před páskou, kdy už se k uprchlíkům blížil peloton. Favorizovaného člena týmu Deceuninck-QuickStep se udržel jen Hirschi, ale Francouze už nepředstihl. Yates skončil těsně před pelotonem třetí. V průběžném hodnocení je pořadí opačné, Alaphilippe vede před Yatesem o čtyři sekundy, Hirschi je třetí.

Julian Alaphilippe se po nedělním triumfu převlékl do žlutého trikotu pro průběžně vedoucího závodníka Tour de France.

Týmový kolega Zdeňka Štybara, jenž přišel o účast na Tour na poslední chvíli kvůli zranění, vysvlékl ze žlutého trikotu vítěze sobotní úvodní etapy Alexandera Kristoffa z Norska. Už druhá etapa nabídla netypicky kopce, cyklisté absolvovali dvě stoupání první kategorie a jedno kategorie druhé.

Pondělní třetí etapa z Nice do Sisteronu má spíše rovinatý profil, po 198 km by měl rozhodovat hromadný spurt.

Profil druhé etapy 107. ročníku Tour de France.