Rubriky:

Cyklistika

Pellizotti nesmí kvůli podezřelým testům na Giro d'Italia

3. května 2010 18:56 - ŘÍM

Italský cyklista Franco Pellizotti nebude kvůli podezřelým hodnotám krevních testů obhajovat druhé místo na Giro d'Italia, které odstartuje v sobotu v Amsterodamu. Kolega českého jezdce Romana Kreuzigra ze stáje Liquigas má do vyřešení případu pozastavenou činnost.

Podle listu Gazzetta dello Sport se případ vztahuje k loňské Tour de France, na níž Pellizotti získal trikot pro nejlepšího vrchaře. Šéf italské cyklistiky Renato Di Rocco agentuře AP řekl, že mezinárodní unie UCI objevila u závodníka nesrovnalosti díky jeho biologickému pasu, který je v elitní cyklistice povinný.

"Franco to teď bude muset vysvětlovat a každopádně přijde o účast na Giru," prohlásil Di Rocco bez bližších detailů. "Je to velká ostuda. Závodí za náš největší tým a je pár dnů před Girem," uvedl funkcionář. "Ale cyklistika a Giro pokračují dál. Na Giru bude přes 500 dopingových kontrol a doufejme, že tohle je poslední případ," dodal.

Dvaatřicetiletý Pellizotti loni skončil na Giru třetí za Rusem Denisem Meňšovem a krajanem Danilem Di Lukou, jenž ale později o svůj úspěch přišel kvůli krevnímu dopingu, za který dostal dvouletý distanc.

UCI chystá disciplinární řízení kvůli podezření z dopingu také se Španělem Jesusem Rosendem Pradem a Slovincem Tadejem Valjavcem, devátým mužem předloňské Tour de France. Také oni měli nesrovnalosti v biologickém pasu.

I třiatřicetiletý Valjavec je suspendován a přijde o Giro, kde byl loni osmý. "Až dostane trest, okamžitě ho propustíme," uvedl manažer jeho týmu Ag2r-La Mondiale Vincent Lavenu. "Doufám, že to neovlivní tým. Nikdy nevíte, jaké dopady bude taková aféra mít," dodal Lavenu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.