Rubriky:

Cyklistika

Třiasedmdesátiletého vítěze Tour Zoetemelka srazilo na kole auto

21. září 2020 06:44 - Paříž

Zatímco sportovní veřejnost žila vyvrcholením letošní Tour de France, někdejší legenda tohoto slavného závodu putovala do nemocnice. Bývalý vítěz Staré dámy Joop Zoetemelk musel být s několika frakturami hospitalizován poté, co ho v neděli při vyjížďce na kole v Paříži srazilo auto. Třiasedmdesátiletý nizozemský cyklista utrpěl podle informací rodiny při kolizi zlomeniny obou nohou a paže.

 

Twitter@NOSwielrennen

"Ztratil bohužel dost krve, ale jeho život není ohrožen," řekl agentuře AFP další z bývalých vítězů Tour Bernard Thévenet, jenž je ve spojení s Zoetemelkovou manželkou.

Zoetemelk ovládl legendární závod v roce 1980. Cyklista, jenž patřil k rivalům Eddyho Merckxe, Théveneta či Bernarda Hinaulta, se navíc na Tour šestkrát probojoval na druhé místo. V roce 1985 získal v osmatřiceti letech titul mistra světa.

Tour dojela do Paříže! Bennett triumfem pojistil zelený trikot, celkové vítězství slaví Pogačar

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.